چهارشنبه 10 آذر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات گوگل تولید کنندگان موبایل را تطمیع می کند

 
 

يكشنبه 31 مرداد 1400

گوگل تولید کنندگان موبایل را تطمیع می کند

 
 

طبق اسناد فاش شده جدید، گوگل با ارائه سهم بیشتری از درآمد حاصل از جستجو به تولید کنندگان موبایل، آنها را وادار می کند به نفع پلی استور، اپ استورهای دیگر را روی دستگاه هایشان نصب نکنند.

بخش‌های تازه ای از شکایت آنتی تراست «اپیک گیمز» از گوگل جزئیاتی درباره اقدامات این شرکت برای تضعیف اپ استورهای طرف سوم در پلتفرم‌های اندروید را فاش می‌کند.
طبق اسناد جدید گوگل از سال ۲۰۱۹ میلادی طرح «Premier Device» را آغاز کرده که طی آن به تولید کنندگان دستگاه‌های اندروید سهم بیشتری از درآمد حاصل از جستجو را پرداخت می‌کند. در مقابل این شرکت‌ها توافق کرده‌اند محصولاتشان را بدون نصب پیش فرض اپ استورهای طرف سوم به بازار عرضه کنند.
به طور خاص این تولید کنندگان اپلیکیشن‌هایی با مجوز نصبAPK را بدون تأیید گوگل ممنوع کردند و به این ترتیب پلی استور به عنوان تنها بازار دیجیتال برای نصب نرم افزار در دستگاه باقی می‌ماند.
محصولاتی که در این طرح مجاز شناخته می‌شدند، ۱۲ درصد از سهم درآمد جستجوی گوگل دریافت می‌کردند. این درحالی است که به طور معمول تولید کنندگان ۸ درصد از این درآمد را دریافت می‌کنند. گوگل حتی این معامله را برای شرکت‌های بزرگی مانند موتورلا جذاب‌تر کرده و بین ۳ تا ۶ درصد از آنچه مشتریان دستگاه‌های آنها در فروشگاه Google Play خرج می‌کنند را نیز به آنها ارائه می‌کند.
وکلای شرکت اپیک گیمز در شکایت نامه نوشته‌اند: طرح گوگل به طور علنی اعلام نشده بود و اپیک نیز تا این اواخر ازآن خبر نداشت. گوگل سعی دارد علاوه بر تخلفات مختلف، عملکرد غیر رقابتی و محدود کننده خود را مخفی کند، از جمله آنکه در موافقت نامه‌های این شرکت مفادی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد امضاءکنندگان بدون بیانیه کتبی طرف مقابل درباره آن اظهارنظر علنی کنند.
هرچند شرکت‌هایی مانند سونی در این طرح شرکت نکرده بودند، اما اپیک معتقد است طرح مذکور به ضرر اپ استورهای طرف سوم در اندروید بوده است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت مسکن چقدر پایین آمده است؟
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
آخرین مربی کلاسیک بوندسلیگا در تراکتور!
:: فرهنگ و هنر ::
سید جواد هاشمی:‌ اگر فیلمم نفروشد در زندان همه را ملاقات می‌کنم
:: حوادث ::
قصاص؛ مجازات شلیک مرگ‌بار به همسایه

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار